ISICAM

Açıklama

Camlarınızı ısıcam konfor veya ısıcam sinerji ile değiştirerek faturalarınızda çok sıcak düşüşler sağlayabilirsiniz.

Isıcam Nedir ve Isıcamın Faydaları Nelerdir?

 

Isıcam aralarında cam çıtası kullanılarak boşluk bırakılan birden fazla camın bir araya getirilip tek cam gibi oluşturulan ısı ve ses yalıtımında üstün bir performans gösteren cam çeşididir. Camlar arasında bırakılan boşluklar cam kalınlığına göre değişiklik gösterebilmekle birlikte, genellikle ısı camlar 4,12 veya 16mm boşluk ve 4mm tekrar cam olmak üzere üretilir. Yine bu camlar 4+12+4 ve 4+16+4 şeklinde iki çeşit olarakta bilinmektedir.

Isıcamı oluşturan camlar arasında daha iyi bir yalıtkan olan hava bulunmaktadır bu nedenle ısıcamlar yalıtımın ana gövdesini oluşturur demek pekte yanlış olmaz. Enerji ve yakıt tüketimin arttığı kış aylarında yalıtım malzemeleri üreticileri insanların enerji safiyetini engellemek ve yakıt giderlerini düşürmek için farklı çeşitlerde ısıcamlar üretmişlerdir. Normalde yukarıda dediğimiz gibi hava boşluklu ısıcamların yerini havadan daha da yalıtkan bir gaz olan argon gazını yeni cam çeşitleri boşluklarında kullanmışlardır böylece bu camlar yakıt harcamalarında ciddi düşüşler sağlayabilmektedir.

Fiziksel olarak ısı kedisinden daha soğuk olan ortamlara geçiş gösterebilmektedir. Bu durumu bir oda ile örneklendirebiliriz mesela evinizin sıcak bir odasında normal tek yalıtıma bir faydası olmayan cam kullandınız ve dışarısı buz gibi soğuk. Dışarıdaki bu soğuk haliyle camada yansıyacak ve camda ısı dengesini sağlaması açısından içerideki sıcak havayı üzerinden geçirerek dışarı gönderecektir böylece içerideki sıcaklık gitgide düşecektir. Bu durum duvarlarımız içinde geçerlidir. Eğer gerçekten yakıt giderlerinizi ciddi oranda azaltmak istiyorsanız sadece camlarınızı değil duvarlarınızda yalıtım yaptırmalı, kapı ve pencerelerinizi kaliteli PVC’den üretilmiş plastik doğramalar ile değiştirmelisiniz tabi konumuz olan camlarınızı ısıcam klasik veya özel üretim ürünler olan, ısıcam konfor veya ısıcam sinerji ile değiştirerek faturalarınızda çok sıcak düşüşler sağlayabilirsiniz.

İlişkili Hizmetlerimiz